O nas

POWERFLEX – Tuleje poliuretanowe nr 1 w Europie

Firma EPTG Ltd (European Polyurethane Technologies Group)e Technologies Group) została utworzona w roku 1996 w Wielkiej Brytanii. Od początku wykorzystywała znaczący postęp w rozwoju poliuretanu w ostatnich latach.

Firma ma szerokie doświadczenie w zakresie samochodowych układów zawieszenia, a połączenie umiejętności projektowych z zaawansowanymi technikami wytwarzania poliuretanu doprowadziło do opracowania szerokiej gamy wysokowydajnych samochodowych komponentów poliuretanowych znanych obecnie na całym świecie pod nazwą POWERFLEX.

Firma działa w niezależnej, nowoczesnej fabryce, produkując wszystko na miejscu.

Elementy ze stali nierdzewnej są obrabiane na najnowszym sprzęcie sterowanym komputerowo, aby zapewnić doskonałą powtarzalność i jakość.

Formowanie, wytwarzanie narzędzi, projektowanie i produkcja są wykonywane bezpośrednio w fabryce, co zapewnia bardzo szybki czas reakcji na specjalne projekty i pełną komunikację między działami rozwoju, prototypowania, testowania i produkcji. Produkcja komponentów odbywa się przy użyciu najnowszego sprzętu do automatycznego przetwarzania zapewniającego 100% jakość. Testowanie nowych komponentów odbywa się zarówno na pojeździe, jak i na platformach testowych.

Firma POWERFLEX otrzymała prestiżową nagrodę Queen’s Enterprise Enterprise Trade 2013, a w grudniu 2014 r. uzyskała certyfikat ISO 9001 jako producent, podkreślając jego jakość i pozycję jako światowego eksportera.

Standard ISO 9001 oznacza, iż produkcja odbywa się w najwyższych międzynarodowych standardach jakości z zachowaniem rygorystycznych procedur.

W przypadku mniejszych firm może to być prostsze, ale w przypadku firmy POWERFLEX o złożonej produkcji i ponad 4000 części jest to duże osiągnięcie, zwłaszcza że dokonano tego bez większych zmian w naszych rygorystycznych procedurach jakości.

Przyznano nam to podczas naszej pierwszej oceny, bez zmian i zaleceń dotyczących sposobu funkcjonowania firmy. Jest to dowód na to, jak prowadzimy biznes, a zwłaszcza ludzie w nim działający.

Wszystkie te czynniki razem sprawiają, że produkty POWERFLEX sprzedają się najlepiej w całej Europie.


NASZE LINIE PRODUKTOWE

Seria ROAD – do użytku drogowego i dynamicznej jazdy

Tuleje z serii POWERFLEX Road poprawiają przyczepność i właściwości jezdne samochodu, minimalizując ilość niepożądanych luzów w zawieszeniu. Oznacza to, że zawieszenie robi to, co powinno. Opony przez cały czas mają większy kontakt z nawierzchnią, co poprawia bezpieczeństwo i osiągi. Prawidłowo sformułowany poliuretan jest zdecydowanie lepszy pod względem tłumienia hałasu i wibracji  w porównaniu z gumą stosowaną seryjnie. Nasze tuleje drogowe zapewniają dłuższą żywotność opon, lepszą wydajność, większe bezpieczeństwo, większą opłacalność.

Seria BLACK – na tor i do stosowania w motorsporcie

Tuleje POWERFLEX Black Series są produkowane przy użyciu naszej mieszanki Black 95 SHA, aby zapewnić maksymalną kontrolę geometrii podwozia. Zostały zaprojektowane z myślą o torze, gotowe do ścigania się i zaprojektowane tak, aby osiągać najlepsze wyniki. Ta mieszanka może być nawet o 80% bardziej odporna na obciążenia niż standardowa guma i o 25% sztywniejsza niż nasze tuleje fioletowe. Seria Powerflex Black jest wyjątkowa, oferuje najbardziej precyzyjne prowadzenie i stabilną geometrię zawieszenia w ekstremalnych warunkach.

Seria HERITAGE – do samochodów klasycznych i zabytkowych

Tuleje POWERFLEX Heritage Collection są wytwarzane przy użyciu nowoczesnych materiałów o właściwościach zapewniających doskonałe osiągi. Kolor ciemno szary nie rzuca się w oczy, wygląda dokładnie tak samo jak gumowe tuleje fabryczne. Nasza nowa oferta świadczy o rosnącym popycie na wysokiej jakości części zamienne, które mają estetyczny wygląd zgodny z oryginalną częścią przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet trakcyjnych i długowieczności dzięki zastosowaniu unikalnej mieszanki poliuretanu Powerflex. Ta seria zapewnia lepszą wydajność zawieszenia bez dyskomfortu i wibracji i jest odpowiednia do wszystkich zastosowań drogowych.


NASZE MIESZANKI

Nasze materiały są oznaczone kolorami, aby ułatwić ich identyfikację. Poniżej wyjaśniono różnice w skali Shore’a oraz ich zastosowań

Czerwony 65A – stosowany do naszych uniwersalnych wieszaków wydechu i mocowań silnika Diesla.

Żółty 70A – stosowany głównie do mocowań silnika, mocowania mechanizmu różnicowego i mocowania ramy pomocniczej lub obszarów, w których tuleja wymaga dużo ruchu i pochłaniania wibracji.

Foiletowy 80A – nasz najpopularniejszy materiał. Jest stosowany w większości elementów zawieszenia i zapewnia właściwe połączenie wydajności i komfortu.

Czarny 95A – nasz najtwardszy materiał. Jest stosowany w naszej serii Black lub w serii ROAD, gdzie Zawieszenie pojazdu wymaga od nas zastosowania tej twardości materiału, tj.  obszarach o dużym obciążeniu.

Szary * – Używany specjalnie do naszej kolekcji Heritage. Twardość może to być dowolna ze wspomnianych wcześniej, ale zawsze będzie taka sama jak odpowiednik z naszej serii Road, tj. jeśli jest to fioletowa 80A w naszej serii Road, będzie to również szara 80A będzie w naszej kolekcji Heritage.

W naszych zestawach Road Series i Heritage Collection możemy użyć mieszanki wszystkich 4 naszych materiałów. Na etapach rozwoju testujemy i sprawdzamy, jakie są wymagania pod względem siły i ruchu. W tym momencie decydujemy, który z naszych materiałów będzie najbardziej odpowiedni. Nie wierzymy, że jeden materiał pasuje do wszystkich elementów zawieszenia. Producenci fabrycznych tulei robią to samo i stosują różne twardości gumy, jednak nie jest to tak zauważalne, ponieważ wszystkie tuleje gumowe wyglądają podobnie.

Czy serii Road można używać w samochodach „tuningowanych”?

Nasze części z serii Road doskonale nadają się do samochodów po tuningu. Oferują właściwy kompromis między wydajnością a komfortem, czego większość ludzi wymaga od codziennego pojazdu. Tak, montaż naszych części z serii Black jest również możliwy i będzie wykonywany przez wiele osób, ale naturalnie, stosując najtwardszy materiał, pogarszasz komfort pojazdu i dlatego możesz znacznie bardziej odczuwać „drogę” oraz powiększony hałas.


PRODUKCJA SPECJALNA

Specjalny rodzaj używanego przez nas poliuretanu to zaawansowany materiał o unikalnych właściwościach. Nasze produkty mają zdolność oferowania wysokiej wydajności bez wibracji i hałasu, ale o wyjątkowo długiej żywotności.

Oprócz naszej „standardowej” oferty tulei produkujemy również wiele specjalnych komponentów dla firm produkujących samochody z oryginalnym wyposażeniem, a także do zastosowań przemysłowych.

Dzięki naszemu zakładowi produkcyjnemu i dużemu doświadczeniu z elementami zawieszenia możemy bardzo szybko zaprojektować i wyprodukować tuleje i inne części specjalnie dla Ciebie.

Produkujemy części specjalne dla wielu branż poza motoryzacyjnych. Należą do nich części morskie do ochrony antykorozyjnej, tuleje montażowe amortyzatorów, podkładki dźwiękochłonne, mechanizmy drzwi pociągu, rolki, bloki montażowe itp.

Jeśli masz jakieś specjalne wymagania projektowe, skontaktuj się z nami.

od Powerflex na Vimeo.

od Powerflex na Vimeo.

Według producenta

Uniwersalne